„A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”

Bo miłość i przyjaźń jest dla drugiego człowieka czymś wielkim i wyjątkowym tak właśnie dziś poczuły się nasze pary, jedni zakochani w sobie a drudzy zaprzyjaźnieni ze sobą okazali sobie miłość , przyjaźń , szacunek choć Walentynki to dzień zakochanych to nie kocha się tylko w tym dniu ale przez cały czas, przez cały okres bycia ze sobą. Dziś przy kawie i poczęstunkach mogli poczuć się wyjątkowo, popatrzeć sobie w oczy wyznać miłość obdarować się serduszkowym prezentem , przytulić w tańcu przy miłosnej muzyce bo każdy z nas chce być szczęśliwy, wspierany i kochany.

Radość w naszym domu. Szczepienia pierwszych dawek na COVID-19 właśnie zostały zakończone. W czwartek lek.med. Marek Stachowicz dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Polanowie zakończył badania kwalifikacyjne do szczepień naszego personelu oraz mieszkańców. Do tej pory zaszczepiło się 191 mieszkańców oraz 100 pracowników. Przed zaszczepieniem się osoby chętne złożyły zgodę na wykonanie szczepienia oraz wypełniły kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Po zaszczepieniu każda osoba otrzymała COMIRNATY o poddaniu pierwszej dawki. Serdecznie dziękujemy PIELĘGNIARKOM, LEKARZOM ZOZ-u w Polanowie oraz PRACOWNIKOM naszego domu za sprawą organizację przeprowadzonych pierwszych szczepień.

Wróciliśmy wspomnieniami do okresu dziecięcego- mały konkurs recytatorski – BAJE , BAJKI I BAJECZKI.

„Ku czci ich pamięci” – 1 listopada PAMIĘTAMY!!!!! o zmarłych mieszkańcach naszego domu. Dzisiaj tradycyjnie jak co roku grupa pracowników odwiedza groby pensjonariuszy spoczywających na cmentarzu parafialnym w Żydowie. Wyrażając pamięć i szacunek wobec zmarłych zapaliliśmy symbolicznie znicz oraz udekorowaliśmy groby wianuszkami wykonanymi przez mieszkańców na zajęciach terapeutycznych. Niech odpoczywają pokoju.

W hołdzie Janowi Pawłowi II – mieszkańcy naszego domu wspominali pontyfikat papieża Polaka.  Dokładnie 42 lata temu kardynał  Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową.

Domowa pizza upieczona w piekarniku jest najsmaczniejsza i najlepsza. I taka właśnie w domowych warunkach została przygotowana wczoraj na zajęciach kulinarnych w naszym domu. Z gotowania oraz możliwości przygotowania posiłków mieszkańcy czerpią wiele satysfakcji i radości.

CZERWONY KAPTUREK

„Najpierw zjem babcię, potem dziewczynkę i już nie będę głodnym wilkiem” – fantastyczna inscenizacja bajki „Czerwonego Kapturka ” w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Żydowie.